REKLAMA

DUDA NA PODKARPACIU. Prezentacja urządzenia wykrywającego SARS-CoV-2 z oddechu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

DUDA NA PODKARPACIU. Prezentacja urządzenia wykrywającego SARS-CoV-2 z oddechu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZACZERNIE / PODKARPACIE.

To jest naprawdę rewolucja, chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj dzieje się w Polsce – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej prezentacji urządzenia firmy ML System do wykrywania koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund.

Prezentacja odbyła się w siedzibie firmy, która znajduje się w podrzeszowskim Zaczerniu.

dwnld1905315045

Dziś prezentowany jest najnowszy produkt firmy – urządzenie wykrywające COVID-19 z oddechu. Mam nadzieję, że to odkrycie ułatwi życie społeczeństwom na całym świecie – zaznaczył prezydent Andrzej Duda, dodając, że to urządzenie jest niezwykłym przykładem innowacyjnej myśli.

Andrzej Duda podkreślał, że stworzenie urządzenia w prowadzonej przez młodych ludzi podrzeszowskiej firmie, która ma swoje centrum badawczo-rozwojowe jest wielką dumą nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski.

Wierzę, że po badaniach klinicznych, które wkrótce ruszą, urządzenie to będzie mogło trafić do masowej produkcji i mam nadzieję rozsławi firmę na całym świecie – mówił Andrzej Duda.

Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem; wierzymy, że nasze urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu będzie miało masowe zastosowanie i pozwoli na szybkie pokonanie epidemii – powiedział z kolei Prezes ML System Dawid Cycoń.

W styczniu 2020 roku firma ML System S.A. – polski producent modułów fotowoltaicznych i systemów BIPV była jednym z Wystawców PWG podczas wydarzenia „Od COP do Gospodarki 4.0” w Stalowej Woli. W listopadzie 2018 roku prezydent odwiedził siedzibę firmy ML System S.A.

Natomiast w 2016 roku firma została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Źródło: prezydent.pl, Kancelaria Prezydenta / Facebook Zdjęcia: Jakub Szymczuk / KPRP


11-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: