REKLAMA

POLSKA. Rząd rozszerza tarczę antykryzysową

POLSKA. Rząd rozszerza tarczę antykryzysową

POLSKA. Rząd uzupełnia założenia tarczy antykryzysowej. Zmiany dotyczą rozszerzenia pomocy dla pracodawców i pracowników, między innymi: zwolnienia z ZUS dla pracodawców zatrudniających od 10 do 49 osób i rozszerzenie świadczenia postojowego do trzech miesięcy.

EVAHfc0XYAY9Q9p

Foto: Adam Guz / KPRM

Dzisiaj przedstawiamy założenia do uzupełnienia tarczy antykryzysowej. Prezentujemy te niezbędne działania, by ratować polskie firmy i pomagać w codziennym funkcjonowaniu wszystkim Polakom. Pierwsze założenie uzupełnienia tarczy antykryzysowej to rozszerzenie pomocy i zwolnienie z ZUS-u dla pracodawców zatrudniających od 10 do 49 osób. Na umowach cywilnoprawnych – rozszerzenie z jednego miesiąca pomocy do 3 miesięcy – poinformował podczas konferencji prasowej w Kancelarii Premiera przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Dla pracowników objętych kwarantanną przyznano zasiłek 50 procent minimalnej krajowej. Rząd proponuje też zabezpieczenie środków przekazywanych w ramach tarczy antykryzysowej przed egzekucją komorniczą. Wydłużone zostają terminy administracyjne, wprowadzone zostaną także uproszczenia w usługach pocztowych. Całość pakietu do uzupełnienia Tarczy Antykryzysowej wyniesie ponad 11 miliardów złotych.

Najbardziej rozwiązaniami w ramach tarczy antykryzysowej są zainteresowane duże firmy. Liczba złożonych wniosków jest ogromna. Urzędy pracują i pensje będą wypłacane pracownikom. Wsłuchiwaliśmy się w głosy i apele większych firm. One, podobnie jak mikrofirmy, będą mogły skorzystać z trzymiesięcznego zwolnienia ze składek – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jeżeli Senat będzie pracował równie szybko, to te działania mogą wejść w życie przed świętami Wielkiej Nocy. Chronimy miejsca pracy i poprawiamy płynność przedsiębiorstw i wciąż pozostajemy w dialogu ze stroną społeczną i przedsiębiorcami – dodała minister rozwoju.

Wyciągaliśmy wnioski, które doprowadziły do wprowadzenia nowych rozwiązań. Tarcza zadziałała i pokazała, że niektóre rozwiązania z tarczy antykryzysowej były niezbędne i koniecznie. Zostało złożonych ponad 340 tysięcy wniosków – powiedziała podczas konferencji Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Źródło: KPRM / Twitter

03-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)